Plugins - Contact Form 7 - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (391 entries)

en: %1$s %2$s keys switch panels
ro: %1$s %2$s chei de comutare ale panourilor

en: %1$s and %2$s
ro: %1$s și %2$s

en: %1$s at %2$s
ro: %1$s la %2$s

en: %d configuration errors detected
ro: %d erori de configurare detectate

en: %d configuration errors detected in this tab panel
ro: %d erori de configurare detectate în acest panou filă

en: %s configuration error detected | %s configuration errors detected
ro[0]: o eroare de configurare detectată
ro[1]: %s erori de configurare detectate
ro[2]: %s de erori de configurare detectate

en: &#8212;Please choose an option&#8212;
ro: - Te rog alege o opțiune -

en: &mdash; Select &mdash;
ro: - selectează -

en: (This message was added in Contact Form 7 version %s.)
ro: (Acest mesaj a fost adăugat în Formular de contact 7 versiunea %s.)

en: (configuration error)
ro: (eroare de configurare)

en: (left and right arrow)
ro: (săgeată stânga și dreapta)

en: (opens in a new tab)
ro: (se deschide într-o filă nouă)

en: (optional)
ro: (opțional)

en: 1 configuration error detected
ro: 1 eroare de configurare detectată

en: 1 configuration error detected in this tab panel
ro: 1 eroare de configurare detectată în acest panou filă

en: <code>%1$s</code> property of a <code>WPCF7_ContactForm</code> object is <strong>no longer accessible</strong>. Use <code>%2$s</code> method instead.
ro: Proprietatea <code>%1$s</code> a unui obiect <code>WPCF7_ContactForm</code> <strong>nu mai este accesibilă</strong>. Folosește metoda <code>%2$s</code> în schimb.

en: <strong>Additional Settings</strong> provides a place where you can customize the behavior of this contact form by adding code snippets.
ro: <strong>Setările suplimentare</strong> asigură un spațiu unde poți personaliza comportamentul acestui formular de contact prin adăugarea unor fragmente de cod.

en: <strong>Contact Form 7 %1$s requires WordPress %2$s or higher.</strong> Please <a href="%3$s">update WordPress</a> first.
ro: <strong>Formular de contact 7 %1$s necesită WordPress %2$s sau o versiune mai nouă.</strong> În primul rând, te rog <a href="%3$s">actualizează WordPress</a>.

en: <strong>Duplicate</strong> - Clones that contact form. A cloned contact form inherits all content from the original, but has a different ID.
ro: <strong>Duplicare</strong> - Clone ale formularului de contact. Un formular de contact clonat moștenește tot conținutul original, dar are un ID diferit.

en: <strong>Edit</strong> - Navigates to the editing screen for that contact form. You can also reach that screen by clicking on the contact form title.
ro: <strong>Editare</strong> - Navighezi la ecranul de editare a acelui formular de contact. De asemenea, poți ajunge la acel ecran dând clic pe titlul formularului de contact.

en: <strong>Form</strong> is a content of HTML form. You can use arbitrary HTML, which is allowed inside a form element. You can also use Contact Form 7&#8217;s form-tags here.
ro: <strong>Formularul</strong> este un conținut de formular HTML. Poți folosi HTML arbitrar care este permis în interiorul elementului de formular. De asemenea, poți folosi aici tagurile de formular ale Formularului de contact 7.

en: <strong>Mail (2)</strong> is an additional mail template that works similar to Mail. Mail (2) is different in that it is sent only when Mail has been sent successfully.
ro: <strong>Corespondență (2)</strong> este un șablon de corespondență suplimentar care funcționează similar cu Corespondență. Corespondență (2) diferă prin faptul că este trimis numai atunci când șablonul Corespondență a fost trimis cu succes.

en: <strong>Mail</strong> manages a mail template (headers and message body) that this contact form will send when users submit it. You can use Contact Form 7&#8217;s mail-tags here.
ro: <strong>Corespondența</strong> gestionează un șablon de corespondență (antete și corp mesaj) pe care acest formular de contact îl va trimite când utilizatorii îl prezintă. Poți folosi aici tagurile de corespondență ale Formularului de contact 7.

en: <strong>Title</strong> is the title of a contact form. This title is only used for labeling a contact form, and can be edited.
ro: <strong>Titlu</strong> este titlul formularului de contact. Acest titlu este folosit doar pentru etichetarea formularului de contact și poate fi editat.

en: A form-tag is a short code enclosed in square brackets used in a form content. A form-tag generally represents an input field, and its components can be separated into four parts: type, name, options, and values. Contact Form 7 supports several types of form-tags including text fields, number fields, date fields, checkboxes, radio buttons, menus, file-uploading fields, CAPTCHAs, and quiz fields.
ro: Un tag de formular este un cod scurt închis între paranteze pătrate utilizat în conținutul unui formular. În general, un tag de formular reprezintă un câmp de intrare, iar componentele sale pot fi separate în patru părți: tip, nume, opțiuni și valori. Formularul de contact 7 acceptă mai multe tipuri de tag-uri de formular, inclusiv câmpuri pentru text, câmpuri pentru valori numerice, câmpuri pentru dată, bife, butoane radio, meniuri, câmpuri pentru încărcarea de fișiere, CAPTCHA și câmpuri pentru chestionare.

en: A mail-tag is also a short code enclosed in square brackets that you can use in every Mail and Mail (2) field. A mail-tag represents a user input value through an input field of a corresponding form-tag.
ro: Un tag de corespondență este tot un cod scurt închis între paranteze pătrate pe care-l poți folosi în oricare dintre câmpurile pentru corespondență. Un tag de corespondență reprezintă o valoare de intrare a utilizatorului prin intermediul unui câmp de intrare a unui tag de formular corespunzător.

en: API Key
ro: Cheie API

en: API key
ro: Cheie API

[ctx: API keys]
en: Remove Keys
ro: Înlătură cheile

[ctx: API keys]
en: Remove key
ro: Înlătură cheia

[ctx: API keys]
en: Reset Keys
ro: Resetează cheile

en: API keys for reCAPTCHA v3 are different from those for v2; keys for v2 do not work with the v3 API. You need to register your sites again to get new keys for v3. For details, see %s.
ro: Cheile API pentru reCAPTCHA v3 sunt diferite de cele pentru v2; cheile pentru v2 nu funcționează cu versiunea 3 de API. Trebuie să îți înregistrezi site-urile din nou pentru a obține chei noi pentru v3. Pentru detalii, vezi %s.

en: Acceptable file types
ro: Tipuri de fișiere acceptate

en: Acceptance checkbox
ro: Bifă de acceptare

en: Add New
ro: Adaugă nou

en: Add New Contact Form
ro: Adaugă un formular de contact nou

en: Add form submitters to your contact lists
ro: Adaugă expeditorii formularelor în listele tale cu contacte

en: Additional Settings
ro: Setări suplimentare

en: Additional Settings (%d)
ro: Setări suplimentare (%d)

en: Additional headers
ro: Anteturi suplimentare

en: Additional settings
ro: Setări suplimentare

en: Akismet is active on this site.
ro: Akismet este activ pe acest site.

en: Akismet returns a spam response.
ro: Akismet returnează un răspuns spam.

en: Allow multiple selections
ro: Permite selecții multiple

en: Any information you provide will not be shared with service providers without your authorization.
ro: Nicio informație furnizată de tine nu va fi partajată cu serviciile respective fără autorizația ta.

en: App Secret
ro: Secret aplicație

en: Attachment file does not exist at %path%.
ro: Fișierul atașament nu există la %path%.

en: Author
ro: Autor

en: Available Actions
ro: Acțiuni disponibile

en: Before you cry over spilt mail&#8230;
ro: Înainte de a regreta în zadar&#8230;

en: Brevo integration
ro: Integrare Brevo

en: Brevo is active on this site.
ro: Brevo este activ pe acest site.

en: CAPTCHAs are designed to distinguish spambots from humans, and are therefore helpless against human spammers. In contrast to CAPTCHAs, Akismet checks form submissions against the global database of spam; this means Akismet is a comprehensive solution against spam. This is why we consider Akismet to be the centerpiece of the spam prevention strategy.
ro: Sistemele CAPTCHA sunt concepute ca să distingă spamboții de oameni și, prin urmare, sunt neputincioase împotriva spammerilor umani. Spre deosebire de CAPTCHA, Akismet verifică trimiterile de formulare în baza de date globală creată pentru spam; aceasta înseamnă că Akismet este o soluție complexă și comprehensivă împotriva spam-ului. Acesta este motivul pentru care considerăm că Akismet este motorul strategiei de prevenire a spamului.

en: Cannot create existing contact form.
ro: Nu pot crea formularul de contact existent.

en: Checkboxes, radio buttons and menus
ro: Bife, butoane radio și meniuri

en: Class attribute
ro: Atribut clasă

en: Colons are used in form-tag names.
ro: Sunt folosite două puncte în numele tag-urilor de formular.

en: Complete payment
ro: Finalizează plata

en: Condition
ro: Condiție

en: Configuration error is detected.
ro: Am detectat o eroare de configurare.

en: Configuration updated.
ro: Configurare actualizată.

en: Configuration validation completed. %s invalid contact form was found. | Configuration validation completed. %s invalid contact forms were found.
ro[0]: Validarea configurării s-a finalizat. A fost găsit un formular de contact invalid.
ro[1]: Validarea configurării s-a finalizat. Au fost găsite %s formulare de contact invalide.
ro[2]: Validarea configurării s-a finalizat. Au fost găsite %s de formulare de contact invalide.

en: Configuration validation completed. No invalid contact form was found.
ro: Validarea configurării s-a finalizată. Nu a fost găsit niciun formular de contact invalid.

en: Connect to the Constant Contact API
ro: Conectează-te la API-ul Constant Contact

en: Connection established.
ro: Conexiunea a fost stabilită.

en: Consented
ro: Acceptat

en: Constant Contact integration
ro: Integrare Constant Contact

en: Contact Form
ro: Formular de contact

en: Contact Form 7
ro: Formular de contact 7

en: Contact Form 7 does not store submitted messages anywhere. Therefore, you may lose important messages forever if your mail server has issues or you make a mistake in mail configuration.
ro: Formular de contact 7 nu stochează nicăieri mesajele trimise. Prin urmare, poți să pierzi mesaje importante pentru totdeauna dacă serverul serviciului tău de email are probleme sau faci o greșeală în configurarea corespondenței.

en: Contact Form 7 needs your support.
ro: Formular de contact 7 are nevoie de sprijinul tău.

en: Contact Form 7 supports spam-filtering with %1$s. Intelligent %2$s blocks annoying spambots. Plus, using %3$s, you can block messages containing specified keywords or those sent from specified IP addresses.
ro: Formularul de contact 7 suportă filtrarea spamului cu %1$s. Acest %2$s inteligent blochează boții de spam enervanți. În plus, folosind %3$s, poți bloca mesajele care conțin anumite cuvinte cheie sau pe cele trimise de la anumite adrese IP.

en: Contact Forms
ro: Formulare de contact

en: Contact form
ro: Formular de contact

en: Contact form %d
ro: Formular de contact %d

en: Contact form created.
ro: Formularul de contact a fost creat.

en: Contact form deleted.
ro: Formularul de contact a fost șters.

en: Contact form not found.
ro: Nu am găsit formularul de contact.

en: Contact form saved.
ro: Formularul de contact a fost salvat.

en: Contact lists
ro: Liste cu contacte

en: Copy this shortcode and paste it into your post, page, or text widget content:
ro: Copiază acest scurtcod și lipește-l în articol, pagină sau în conținutul piesei:

en: Date
ro: Dată

en: Date field
ro: Câmp dată

en: Date format that the sender entered is invalid
ro: Formatul pentru dată introdus de expeditor este invalid

en: Date is earlier than minimum limit
ro: Data este anterioară limitei minime

en: Date is later than maximum limit
ro: Data este ulterioară limitei maxime

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Delete
ro: Șterge

en: Deprecated settings are used.
ro: Sunt folosite setări învechite.

en: Disallowed words (%s) are used.
ro: Sunt folosite cuvinte nepermise (%s).

en: Disallowed words are used.
ro: Sunt folosite cuvinte nepermise.

en: Dismiss
ro: Respinge

en: Do you need help?
ro: Ai nevoie de ajutor?

en: Docs
ro: Documente

en: Dots are used in form-tag names.
ro: Sunt folosite puncte în numele tag-urilor de formular.

en: Duplicate
ro: Fă duplicat

en: Edit
ro: Editează

en: Edit &#8220;%s&#8221;
ro: Editează &#8222;%s&#8221;

en: Edit Contact Form
ro: Editare formular de contact

en: Editing form template
ro: Editez șablonul formularului

en: Editing messages
ro: Editez mesajele

en: Email address that the sender entered is invalid
ro: Adresa de email pe care a introdus-o expeditorul este invalidă

en: Email marketing
ro: Marketing prin email

en: Enter title here
ro: Introdu titlul aici

en: Error
ro: Eroare

en: Error in deleting.
ro: Eroare în timpul ștergerii.

en: Error:
ro: Eroare:

en: Exclude lines with blank mail-tags from output
ro: Exclude ieșirea rândurilor cu tag-uri de corespondență necompletate

en: FAQ
ro: Întrebări frecvente

en: FAQ about Configuration Validator
ro: ÎPF despre Validatorul configurării

en: Failed to attach a file. %s is not a readable file.
ro: Atașarea unui fișier a eșuat. %s nu este un fișier care poate fi citit.

en: Failed to attach a file. %s is not in the allowed directory.
ro: Atașarea unui fișier a eșuat. %s nu este în directorul permis.

en: Failed to attach a file. The total file size exceeds the limit of 25 megabytes.
ro: Atașarea unui fișier a eșuat. Dimensiunea totală a fișierului depășește limita de 25 megaocteți.

en: Failed to establish connection. Please double-check your configuration.
ro: Stabilirea conexiunii  a eșuat. Te rog verifică din nou configurarea.

en: Field type
ro: Tip de câmp

en: File attachments
ro: Atașamente (fișiere)

en: File size limit (bytes)
ro: Dimensiune limită fișier (biți)

en: File uploading and attachment
ro: Încărcare fișier și atașament

en: For more information:
ro: Pentru mai multe informații:

en: Form
ro: Formular

en: Form-tag Generator: %s
ro: Generator tag de formular: %s

en: Form-tags
ro: Tag-uri de formular

en: From
ro: De la

en: From: %s
ro: De la: %s

en: Function %1$s is <strong>deprecated</strong> since Contact Form 7 version %2$s! Use %3$s instead.
ro: Funcția %1$s este <strong>considerată învechită</strong> începând cu versiunea %2$s a modulului Formular de contact 7! Folosește în locul ei %3$s.

en: Function %1$s was called incorrectly. %2$s %3$s
ro: Funcția %1$s a fost apelată incorect. %2$s %3$s

en: Generate a form-tag for a date input field. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru un câmp de intrare pentru dată. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Generate a form-tag for a drop-down menu. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru un meniu derulant. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Generate a form-tag for a field for numeric value input. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru un câmp de intrare pentru o valoare numerică. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Generate a form-tag for a file uploading field. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru un câmp de încărcare fișier. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Generate a form-tag for a group of checkboxes. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru un grup de bife. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Generate a form-tag for a group of radio buttons. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru un grup de butoane radio. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Generate a form-tag for a multi-line text input field. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru un câmp de intrare pentru un text pe mai multe rânduri. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Generate a form-tag for a question-answer pair. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru o pereche întrebare-răspuns. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Generate a form-tag for a single-line URL input field. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru un câmp de intrare pentru un URL pe un singur rând. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Generate a form-tag for a single-line email address input field. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru un câmp de intrare pentru o adresă de email pe un singur rând. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Generate a form-tag for a single-line plain text input field. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru un câmp de intrare pentru un text simplu pe un singur rând. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Generate a form-tag for a single-line telephone number input field. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru un câmp de intrare pentru un număr de telefon pe un singur rând. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Generate a form-tag for a submit button. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru un buton de trimitere. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Generate a form-tag for an acceptance checkbox. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru o bifă de acceptare. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Generate form-tags for a CAPTCHA image and corresponding response input field. For more details, see %s.
ro: Generează tag-uri de formular pentru o imagine CAPTCHA și câmpul de intrare a răspunsului corespunzător. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Getting spammed? You have protection.
ro: Primești mesaje spam? Ai protecție.

en: HTML tags are used in a message.
ro: Sunt folosite taguri HTML într-un mesaj.

en: HTTP Response: %1$s %2$s %3$s from %4$s
ro: Răspuns HTTP: %1$s %2$s %3$s din %4$s

en: Hello,
    
    This is a confirmation email sent from %1$s.
    
    We have received your submission to our web form, according to which you have allowed us to add you to our contact list. But, the process has not yet been completed. To complete it, please click the following link.
    
    %2$s
    
    If it was not your intention, or if you have no idea why you received this message, please do not click on the link, and ignore this message. We will never collect or use your personal data without your clear consent.
    
    Sincerely,
    %1$s
ro: Bună,
    
    Acesta este un email de confirmare trimis de la %1$s.
    
    Am primit trimiterea ta pentru formularul nostru web prin care ne-ai permis să te adăugăm în lista noastră de contacte. Dar procesul nu este încă finalizat. Pentru a-l finaliza, te rog dă clic pe această legătură.
    
    %2$s
    
    Dacă nu ai intenționat asta sau nu știi de ce ai primit acest mesaj, te rog nu da clic pe legătură și ignoră acest mesaj. Nu vom colecta sau folosi niciodată datele tale cu caracter personal fără consimțământul tău explicit.
    
    Cu stimă,
    %1$s

en: Here are some available options to help solve your problems.
ro: Iată câteva opțiuni disponibile pentru a te ajuta să-ți rezolvi problemele.

en: Hook %1$s is <strong>deprecated</strong> since Contact Form 7 version %2$s with no alternative available.
ro: Cârligul %1$s este considerat <strong>învechit</strong> începând cu versiunea %2$s pentru Formular de contact și nu sunt disponibile alte alternative.

en: Hook %1$s is <strong>deprecated</strong> since Contact Form 7 version %2$s! Use %3$s instead.
ro: Cârligul %1$s este <strong>considerat învechit</strong> începând cu versiunea %2$s a modulului Formular de contact 7! Folosește în locul lui %3$s.

en: Hovering over a row in the contact forms list will display action links that allow you to manage your contact form. You can perform the following actions:
ro: Deasupra unui rând din lista formularelor de contact se vor afișa legăturile de acțiune, care îți  permit să administrezi formularul de contact. Poți să execuți următoarele acțiuni:

en: How to resolve?
ro: Cum se rezolvă?

en: Id attribute
ro: Atribut ID

en: If you enjoy using Contact Form 7 and find it useful, please consider %s.
ro: Dacă îți place să folosești Formularul de contact 7 și îl găsești util, te rog ia în considerare %s.

en: Image settings
ro: Setări imagine

en: In <strong>Messages</strong>, you can edit various types of messages used for this contact form. These messages are relatively short messages, like a validation error message you see when you leave a required field blank.
ro: În <strong>Mesaje</strong>, poți edita diverse tipuri de mesaje folosite de acest formular de contact. Aceste mesaje sunt relativ scurte, cum ar fi un mesaj de eroare de validare pe care-l vezi când lași un câmp obligatoriu necompletat.

en: In the following fields, you can use these mail-tags:
ro: În câmpurile următoarele, poți să folosești aceste tag-uri de corespondență:

en: Input field settings
ro: Setări câmp de intrare

en: Insert Tag
ro: Inserează tagul

en: Insert a blank item as the first option
ro: Inserează un element necompletat ca primă opțiune

en: Install a message storage plugin before this happens to you. %s saves all messages through contact forms into the database. Flamingo is a free WordPress plugin created by the same author as Contact Form 7.
ro: Instalează un modul de stocare a mesajelor înainte să ți se întâmple asta. %s salvează toate mesajele trimise prin formulare de contact în baza de date. Flamingo este un modul WordPress gratuit creat tot de autorul Formularului de contact 7.

en: Integration
ro: Integrare

en: Integration with External API
ro: Integrare cu API extern

en: Integration with external APIs
ro: Integrare cu API-uri externe

en: Invalid action URL is detected.
ro: Am detectat un URL de acțiune care nu este valid.

en: Invalid key values.
ro: Valorile invalide pentru cheie.

en: Invalid mailbox syntax is used in the %name% field.
ro: Este folosită o sintaxă invalidă pentru căsuța poștală în câmpul %name%.

en: Invalid mailbox syntax is used.
ro: Este folosită o sintaxă invalidă pentru căsuța poștală

en: It is hard to continue development and support for this plugin without contributions from users like you.
ro: Este greu să continuăm dezvoltarea și suportul pentru acest modul fără contribuția unor utilizatori ca tine.

en: It is not allowed to use files outside the wp-content directory.
ro: Nu ai voie să folosești fișiere în afara directorului wp-content.

en: Just another contact form plugin. Simple but flexible.
ro: Doar un alt modul de formular de contact. Simplu, dar flexibil.

en: Label
ro: Etichetă

en: Learn how your data is processed.
ro: Află cum sunt procesate datele tale.

en: Mail
ro: Corespondență

en: Mail (2)
ro: Corespondență (2)

en: Mail (2) is an additional mail template often used as an autoresponder.
ro: Corespondență (2) este un șablon de corespondență suplimentar adesea folosit ca un program care trimite automat răspunsuri.

en: Mail-tags
ro: Tag-uri de corespondență

en: Make checkboxes exclusive
ro: Realizează bife exclusive

en: Make this checkbox optional
ro: Fă opțională această bifă

en: Manage your contact lists
ro: Administrează-ți listele cu contacte

en: Manage your email templates
ro: Administrează-ți șabloanele de email

en: Max
ro: Maxim

en: Message Body:
ro: Corp mesaj:

en: Message body
ro: Corp mesaj

en: Messages
ro: Mesaje

en: Min
ro: Minim

en: Misconfiguration leads to mail delivery failure or other troubles. Validate your contact forms now.
ro: Configurarea incorectă conduce la eșec în expedierea unui email sau la alte probleme. Validează acum formularele de contact.

en: Multiple form controls are in a single label element.
ro: Mai multe comenzi ale formularului sunt plasate într-un singur element de etichetă.

en: Name
ro: Nume

en: Not consented
ro: Neacceptat

en: Number fields
ro: Câmpuri de număr

en: Number format that the sender entered is invalid
ro: Formatul numărului introdus de expeditor este invalid

en: Number is larger than maximum limit
ro: Numărul este mai mare decât limita maximă

en: Number is smaller than minimum limit
ro: Numărul este mai mic decât limita minimă

en: On this screen, you can edit a contact form. A contact form is comprised of the following components:
ro: Pe acest ecran, poți edita un formular de contact. Un formular de contact este format din următoarele componente:

en: On this screen, you can manage contact forms provided by Contact Form 7. You can manage an unlimited number of contact forms. Each contact form has a unique ID and Contact Form 7 shortcode ([contact-form-7 ...]). To insert a contact form into a post or a text widget, insert the shortcode into the target.
ro: Pe acest ecran, poți administra formularele de contact furnizate de Formularul de contact 7. Poți administra un număr nelimitat de formulare de contact. Fiecare formular de contact are un ID unic și un scurtcod ([contact-form-7 ...]). Pentru a introduce un formular de contact într-un articol sau în textul unei piese, introdu scurtcodul în țintă.

en: On this screen, you can manage services that are available through Contact Form 7. Using API will allow you to collaborate with any services that are available.
ro: Pe acest ecran, poți administra serviciile care sunt disponibile prin intermediul Formularului de contact 7. Folosirea API îți va permite colaborarea cu serviciile care sunt disponibile.

en: One option per line.
ro: O opțiune pe fiecare rând.

en: One or more fields have an error. Please check and try again.
ro: Unul sau mai multe câmpuri au o eroare. Te rog să verifici și să încerci din nou.

en: One pipe-separated question-answer pair (e.g. The capital of Brazil?|Rio) per line.
ro: O linie desparte perechea întrebare-răspuns pe un rând (de exemplu: Capitala Braziliei?|Rio)

en: Opt-in confirmation from %s
ro: Confirmare de înscriere de la %s

en: Options
ro: Opțiuni

en: Overview
ro: Prezentare generală

en: Payment is required. Please pay by credit card.
ro: Plata este obligatorie. Te rog plătește cu un card de credit.

en: Payments
ro: Plăți

en: Please enter a URL.
ro: Te rog să introduci un URL.

en: Please enter a date in YYYY-MM-DD format.
ro: Te rog să introduci o dată în formatul YYYY-MM-DD.

en: Please enter a number.
ro: Te rog să introduci un număr.

en: Please enter a telephone number.
ro: Te rog să introduci un număr de telefon.

en: Please enter an email address.
ro: Te rog să introduci o adresă de email.

en: Please fill out this field.
ro: Te rog să completezi acest câmp.

en: Proceed to checkout
ro: Continuă cu finalizarea comenzii

en: Professional services
ro: Servicii profesionale

en: Publishable Key
ro: Cheie publicabilă

en: Put a label first, a checkbox last
ro: Mai întâi pune o etichetă, apoi o bifă

en: Questions and answers
ro: Întrebări și răspunsuri

en: Quiz
ro: Chestionar

en: Range
ro: Gamă

en: Redirect URI
ro: URI de redirecționare

en: Required field
ro: Câmp obligatoriu

en: Save
ro: Salvează

en: Save Changes
ro: Salvează modificările

en: Save changes
ro: Salvează modificările

en: Search Contact Forms
ro: Căutare formulare de contact

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
ro: Rezultate de căutare pentru &#8222;%s&#8221;

en: Secret Key
ro: Cheie secretă

en: Select an email template:
ro: Selectează un șablon de email:

en: Select lists to which contacts are added:
ro: Selectează listele în care se adaugă contacte:

en: Send
ro: Trimite

en: Send a welcome email to new contacts
ro: Trimite un email de bun venit când ai contacte noi

en: Sender does not enter the correct answer to the quiz
ro: Expeditorul nu introduce răspunsul corect la chestionar.

en: Sender email address does not belong to the site domain.
ro: Adresa de email a expeditorului nu aparține domeniului de site.

en: Sender's message failed to send
ro: Trimiterea mesajului expeditorului a eșuat

en: Sender's message was sent successfully
ro: Mesajul expeditorului a fost trimis cu succes

en: Sending mail has been aborted.
ro: Trimiterea emailurilor a fost întreruptă.

en: Set this URL as the redirect URI.
ro: Setează acest URL ca URI de redirecționare.

en: Setting up mail
ro: Inițializez corespondență

en: Settings
ro: Setări

en: Settings saved.
ro: Am salvat setările.

en: Setup Integration
ro: Integrare inițializare

en: Setup integration
ro: Inițializează integrarea

en: Shortcode
ro: Scurtcod

en: Show welcome panel
ro: Arată panoul de bun venit

en: Site Key
ro: Cheie site

en: Slider
ro: Carusel

en: Spam filtering with Akismet
ro: Filtrare spam cu Akismet

en: Spam protection
ro: Protecție anti-spam

en: Spammers target everything; your contact forms are not an exception. Before you get spammed, protect your contact forms with the powerful anti-spam features Contact Form 7 provides.
ro: Mesajele spam vizează tot; formularele tale de contact nu sunt o excepție. Înainte de a primi mesaje spam, protejează-ți formularele de contact cu funcționalitățile puternice anti-spam oferite de Formular de contact 7.

en: Spinbox
ro: Casetă de increment

en: Status
ro: Stare

en: Store and organize your contacts while protecting user privacy on Brevo, the leading CRM & email marketing platform in Europe. Brevo offers unlimited contacts and advanced marketing features.
ro: Cu Brevo, cea mai importantă platformă CRM și de marketing prin email din Europa, îți stochezi și organizezi contactele și, în același timp, protejezi confidențialitatea utilizatorilor. Brevo oferă un număr nelimitat de contacte și funcționalități avansate de marketing.

en: Stripe integration
ro: Integrare cu Stripe

en: Stripe is a simple and powerful way to accept payments online. Stripe has no setup fees, no monthly fees, and no hidden costs. Millions of businesses rely on Stripe’s software tools to accept payments securely and expand globally.
ro: Stripe este un mod simplu și puternic de a accepta plăți online. Stripe nu percepe taxe pentru configurare, nici taxe lunare și nu are costuri ascunse. Milioane de companii se bazează pe instrumentele software oferite de Stripe pentru a accepta plăți în siguranță și pentru a-și extinde afacerile la nivel global.

en: Stripe is active on this site.
ro: Stripe este activ pe acest site.

en: Stripe is not available on this site. It requires an HTTPS-enabled site.
ro: Stripe nu poate fi folosit pe acest site. Site-ul trebuie să aibă activat HTTPS.

en: Subject
ro: Subiect

en: Subject: %s
ro: Subiect: %s

en: Submission was referred to as spam
ro: Ceea ce ai trimis a fost considerat spam

en: Submit
ro: Trimite

en: Submit button
ro: Buton de trimitere

en: Submitted nonce is invalid.
ro: Nunicul trimis este invalid.

en: Support
ro: Suport

en: Support forums
ro: Forumuri pentru suport

en: Telephone number that the sender entered is invalid
ro: Numărul de telefon pe care l-a introdus expeditorul este invalid

en: Text fields
ro: Câmpuri text

en: Thank you for your message. It has been sent.
ro: Îți mulțumesc pentru mesaj. A fost trimis.

en: The Constant Contact integration is deprecated. It is not recommended to continue using the feature.
ro: Integrarea Constant Contact este învechită. Nu recomandăm să folosești funcționalitatea în continuare.

en: The Constant Contact integration module allows you to send contact data collected through your contact forms to the Constant Contact API. You can create reliable email subscription services in a few easy steps.
ro: Extensia de integrare Constant Contact îți permite să trimiți datele de contact colectate prin intermediul formularelor tale de contact la API-ul Constant Contact. Poți să creezi servicii de abonare prin email sigure, în câțiva pași simpli.

en: The answer to the quiz is incorrect.
ro: Răspunsul la chestionar este incorect.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
ro: Modificările efectuate se vor pierde dacă părăsești această pagină.

en: The code that sender entered does not match the CAPTCHA
ro: Codul pe care l-a introdus expeditorul nu se potrivește cu CAPTCHA

en: The fourth parameter ($mail_tag) must be an instance of the WPCF7_MailTag class.
ro: Al patrulea parametru ($mail_tag) trebuie să fie o instanță a clasei WPCF7_MailTag.

en: The next major release of Contact Form 7 will discontinue support for outdated PHP versions. If you don't upgrade PHP, you will not be able to upgrade the plugin.
ro: Următoarea versiune importantă a modulului Formular de contact 7 va întrerupe suportul pentru versiunile PHP învechite. Dacă nu actualizezi PHP-ul, nu vei putea să actualizezi modulul.

en: The request payload format is not supported.
ro: Formatul pentru încărcarea cererii nu este acceptat.

en: The requested contact form was not found.
ro: Formularul de contact cerut nu a fost găsit.

en: The total size of attachment files is too large.
ro: Dimensiunea totală a fișierelor cu atașamente este prea mare.

en: The uploaded file is too large.
ro: Fișierul încărcat este prea mare.

en: There are also special mail-tags that have specific names, but do not have corresponding form-tags. They are used to represent meta information of form submissions like the submitter&#8217;s IP address or the URL of the page.
ro: De asemenea, există tag-uri de corespondență speciale care au nume specifice, dar nu au tag-uri de formular corespunzătoare. Ele sunt folosite pentru a reprezenta informațiile meta din trimiterile de formulare, cum ar fi adresa IP a expeditorului sau URL-ul paginii.

en: There are invalid mail header fields.
ro: Există câmpuri invalide pentru antet email.

en: There are terms that the sender must accept
ro: Există termeni pe care expeditorul trebuie să-i accepte

en: There is a field that the sender must fill in
ro: Există un câmp pe care expeditorul trebuie să-l completeze

en: There is a field with input that is longer than the maximum allowed length
ro: Există un câmp cu o intrare care este mai mare decât lungimea maximă permisă

en: There is a field with input that is shorter than the minimum allowed length
ro: Există un câmp cu o intrare care este mai scurtă decât lungimea minimă permisă

en: There is a possible empty field.
ro: Există un posibil câmp gol.

en: There is no valid unit tag.
ro: Nu există nicio etichetă validă pentru unitate.

en: There was an error deleting the contact form.
ro: A fost o eroare la ștergerea formularul de contact.

en: There was an error saving the contact form.
ro: A fost o eroare la salvarea formularul de contact.

en: There was an error trying to send your message. Please try again later.
ro: A apărut o eroare la încercarea de a trimite mesajul. Te rog să încerci din nou mai târziu.

en: There was an error uploading the file.
ro: A apărut o eroare la încărcarea fișierului.

en: There was an unknown error uploading the file.
ro: A apărut o eroare necunoscută la încărcarea fișierului.

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the necessary libraries (GD and FreeType) are not available on your server.
ro: Acest formular de contact conține câmpuri CAPTCHA, dar bibliotecile necesare (GD și FreeType) nu sunt disponibile pe serverul tău.

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
ro: Acest formular de contact conține câmpuri CAPTCHA, dar dosarul temporar pentru fișierele (%s) nu există sau nu este editabil. Poți să creezi dosarul sau să-i modifici manual permisiunile.

en: This contact form has file uploading fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
ro: Acest formular de contact conține câmpuri pentru încărcarea fișierelor, dar dosarul temporar pentru fișiere (%s) nu există sau nu poate fi scris. Poți să creezi dosarul sau să-i modifici manual permisiunile.

en: This contact form is available only for logged in users.
ro: Acest formular de contact este disponibil numai pentru utilizatorii autentificați.

en: This email is a receipt for your contact form submission on our website (%1$s %2$s) in which your email address was used. If that was not you, please ignore this message.
ro: Acest email, în care a fost folosită adresa ta de e-mail, conține chitanța pentru trimiterea formularului tău de contact pe site-ul nostru web (%1$s %2$s). Dacă nu ai fost tu, te rog să ignori acest mesaj.

en: This feature is deprecated. You are not recommended to use it.
ro: Această funcționalitate este învechită. Nu recomandăm să o folosești.

en: This field has a too early date.
ro: Acest câmp are o dată peste limita anterioară.

en: This field has a too large number.
ro: Acest câmp are un număr prea mare.

en: This field has a too late date.
ro: Acest câmp are o dată peste limita ulterioară.

en: This field has a too long input.
ro: Acest câmp are o intrare prea lungă.

en: This field has a too short input.
ro: Acest câmp are o intrare prea scurtă.

en: This field has a too small number.
ro: Acest câmp are un număr prea mic.

en: This field requires author's URL
ro: Acest câmp necesită URL-ul autorului

en: This field requires author's email address
ro: Acest câmp necesită adresa de email a autorului

en: This field requires author's name
ro: Acest câmp necesită numele autorului

en: This form uses Akismet to reduce spam.
ro: Acest formular folosește Akismet ca să reducă spamul.

en: This is a notification that a contact form was submitted on your website (%1$s %2$s).
ro: Aceasta este o notificare că a fost trimis un formular de contact la site-ul tău (%1$s %2$s).

en: This site is connected to the Constant Contact API.
ro: Acest site este conectat la API-ul Constant Contact.

en: Title
ro: Titlu

en: To
ro: La

en: To attach the file uploaded through this field to mail, you need to insert the corresponding mail-tag (%s) into the File Attachments field on the Mail tab.
ro: Pentru a atașa fișierul încărcat prin intermediul acestui câmp pentru corespondență, trebuie să introduci tag-ul de corespondență corespunzător (%s) în câmpul fișierelor atașate din fila Corespondență.

en: To use CAPTCHA, you first need to install and activate %s plugin.
ro: Pentru a folosi CAPTCHA, trebuie mai întâi să instalezi și să activezi modulul %s.

en: To use CAPTCHA, you need %s plugin installed.
ro: Pentru a folosi CAPTCHA, trebuie ca modulul %s să fie instalat.

en: To use the value input through this field in a mail field, you need to insert the corresponding mail-tag (%s) into the field on the Mail tab.
ro: Pentru a folosi valoarea de intrare prin intermediul acestui câmp într-un câmp de corespondență, trebuie să introduci tag-ul de corespondență corespunzător (%s) în câmpul din fila Corespondență.

en: Too many items are selected.
ro: Sunt selectate prea multe elemente.

en: URL that the sender entered is invalid
ro: URL-ul pe care l-a introdus expeditorul este invalid

en: Unavailable HTML elements are used in the form template.
ro: În șablonul formularului sunt folosite elemente HTML indisponibile.

en: Unavailable names (%names%) are used for form controls.
ro: Sunt folosite nume indisponibile (%names%) pentru comenzile formularului.

en: Undefined value was submitted through this field.
ro: A fost trimisă o valoare nedefinită prin acest câmp.

en: Unique identifier for the contact form.
ro: Identificator unic pentru formularul de contact.

en: Unsafe email config is used without sufficient protection.
ro: Folosești o configurare nesigură pentru emailuri, fără protecție suficientă.

en: Untitled
ro: Fără titlu

en: Uploadable file size exceeds PHP’s maximum acceptable size.
ro: Dimensiunea fișierului încărcabil depășește dimensiunea maximă acceptabilă pentru PHP.

en: Uploaded file is not allowed for file type
ro: Fișierul încărcat nu este permis ca tip de fișier

en: Uploaded file is too large
ro: Fișierul încărcat este prea mare

en: Uploading a file fails for PHP error
ro: Încărcarea unui fișier eșuează din cauza unei erori PHP

en: Uploading a file fails for any reason
ro: Încărcarea unui fișier eșuează din orice motiv

en: Use HTML content type
ro: Folosește tip de conținut HTML

en: Use Mail (2)
ro: Folosește Corespondență (2)

en: Use this text as the placeholder of the field
ro: Folosește acest text ca substituent al câmpului

en: User-Agent string is unnaturally short.
ro: Șirul User-Agent este nefiresc de scurt.

en: Validate %s contact form now | Validate %s contact forms now
ro[0]: Validează acum %s formular de contact
ro[1]: Validează acum %s formulare de contact
ro[2]: Validează acum %s de formulare de contact

en: Validate Configuration
ro: Validează configurarea

en: Validate Contact Form 7 Configuration
ro: Validează configurarea pentru Formular de contact 7

en: Validation errors occurred
ro: Au apărut erori de validare

en: Warning:
ro: Avertizare:

en: Welcome email
ro: Email pentru Bine ai venit

en: Welcome panel
ro: Panou de bun venit

en: While form-tags have a comparatively complex syntax, you do not need to know the syntax to add form-tags because you can use the straightforward tag generator (<strong>Generate Tag</strong> button on this screen).
ro: Deși tag-urile de formular au o sintaxă relativ complexă, nu este nevoie să știi sintaxa pentru a adăuga tag-uri de formular, deoarece poți folosi un simplu generator de tag-uri (butonul <strong>Generează tag</strong> de pe acest ecran).

en: With help from cloud-based machine learning, anti-spam services will protect your forms (%1$s). Even payment services are natively supported (%2$s).
ro: Cu ajutorul cunoștințelor despre mecanismul bazat pe cloud, serviciile anti-spam îți vor proteja formularele (%1$s). Sunt acceptate și integrate chiar și servicii de plată (%2$s).

en: Wrap each item with label element
ro: Învelește fiecare element cu un element de etichetă

en: Y/m/d
ro: d.m.Y

en: You are about to delete this contact form.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ro: Ești pe cale de a șterge acest formular de contact.
      'Cancel' pentru a anula, 'OK' pentru a șterge.

en: You are not allowed to access contact forms.
ro: Nu ai voie să accesezi formulare de contact.

en: You are not allowed to access the requested contact form.
ro: Nu ai voie să accesezi formularul de contact cerut.

en: You are not allowed to create a contact form.
ro: Nu ai voie să creezi un formular de contact.

en: You are not allowed to delete this item.
ro: Nu ai voie să ștergi acest element.

en: You are not allowed to edit this contact form.
ro: Nu-ți este permis să editezi acest formular de contact.

en: You are not allowed to edit this item.
ro: Nu ai voie să editezi acest element.

en: You are not allowed to upload files of this type.
ro: Nu-ți este permis să încarci fișiere de acest tip.

en: You are not allowed to validate configuration.
ro: Nu-ți este permis să validezi configurarea.

en: You can add customization code snippets here. For details, see %s.
ro: Poți adăuga aici fragmente de coduri personalizate. Pentru detalii, vezi %s.

en: You can also use this old-style shortcode:
ro: De asemenea, poți folosi acest stil vechi de scurtcod:

en: You can edit messages used in various situations here. For details, see %s.
ro: Poți edita aici mesajele folosite în diferite situații. Pentru detalii, vezi %s.

en: You can edit the form template here. For details, see %s.
ro: Poți edita șablonul formularului aici. Pentru detalii, vezi %s.

en: You can edit the mail template here. For details, see %s.
ro: Poți edita șablonul de email aici. Pentru detalii, vezi %s.

en: You can expand the possibilities of your contact forms by integrating them with external services. For details, see %s.
ro: Poți extinde posibilitățile pentru formularele tale de contact integrându-le cu servicii externe. Pentru detalii, vezi %s.

en: You can set up the Brevo integration here. For details, see %s.
ro: Poți să inițializezi aici integrarea Brevo. Pentru detalii, vezi %s.

en: You can set up the Constant Contact integration here. For details, see %s.
ro: Poți inițializa aici integrarea Constant Contact. Pentru detalii, vezi %s.

en: You have no active email template yet.
ro: Nu ai încă un șablon de email activ.

en: You have no contact list yet.
ro: Nu ai încă o listă cu contacte.

en: You have not been authenticated. Make sure the provided API key is correct.
ro: Nu te-ai autentificat. Asigură-te că cheia API furnizată este corectă.

en: You have strong allies to back you up.
ro: Ai aliați puternici care te sprijină.

en: You may need to first sign up for an account with the service that you plan to use. When you do so, you would need to authorize Contact Form 7 to access the service with your account.
ro: Prima dată s-ar putea să fie necesar să-ți faci un cont pentru serviciul pe care intenționezi să-l folosești. Când faci acest lucru, va trebui să autorizezi Formularul de contact 7 să acceseze acel serviciu folosind contul tău.

en: You must accept the terms and conditions before sending your message.
ro: Trebuie să accepți termenii și condițiile înainte de a trimite mesajul.

en: Your contact forms will become more powerful and versatile by integrating them with external APIs. With CRM and email marketing services, you can build your own contact lists (%1$s).
ro: Formularele tale de contact vor deveni mai puternice și mai versatile prin integrarea lor cu API-uri externe. Cu serviciile CMR și marketing prin email, îți poți crea propriile liste de contacte (%1$s).

en: Your donation will help encourage and support the plugin&#8217;s continued development and better user support.
ro: Donația ta va ajuta să susținem dezvoltarea continuă a modulului și va asigura un suport mai bun pentru utilizatori.

en: Your email
ro: Adresa ta de email

en: Your entered code is incorrect.
ro: Codul pe care l-ai introdus este incorect.

en: Your message
ro: Mesajul tău

en: Your name
ro: Numele tău

en: acceptance
ro: acceptare

[ctx: block description]
en: Insert a contact form you have created with Contact Form 7.
ro: Inserează un formular de contact pe care l-ai creat cu Formular de contact 7.

[ctx: block keyword]
en: form
ro: formular

[ctx: block title]
en: Contact Form 7
ro: Formular de contact 7

en: checkboxes
ro: bife

en: date
ro: dată

en: disallowed list
ro: listă cu cuvinte nepermise

en: docs
ro: documente

en: drop-down menu
ro: meniu vertical

en: file
ro: fișier

en: g:i a
ro: G:i

en: making a donation
ro: să faci o donație

en: number
ro: număr

en: quiz
ro: chestionar

en: radio buttons
ro: Butoane radio

en: reCAPTCHA is active on this site.
ro: reCAPTCHA este activ pe acest site.

en: reCAPTCHA protects you against spam and other types of automated abuse. With Contact Form 7&#8217;s reCAPTCHA integration module, you can block abusive form submissions by spam bots.
ro: reCAPTCHA te protejează automat împotriva spamului și altor tipuri de abuz. Cu extensia de integrare reCAPTCHA a modulului Contact Form 7, poți să blochezi trimiterile abuzive de formulare făcute de boții de spam.

en: reCAPTCHA response token is empty.
ro: Tokenul de răspuns reCAPTCHA este gol.

en: reCAPTCHA score (%1$.2f) is lower than the threshold (%2$.2f).
ro: Punctajul reCAPTCHA (%1$.2f) este mai mic decât pragul (%2$.2f).

en: submit
ro: trimite

en: tel
ro: telefon

en: text area
ro: zonă text
